72 hodin

Zveřejněno: 28. 10. 2019, zapsal: Eva Manclová
72 hodin 67

Sběr odpadků jsme zahájili v 10:00 hodin u školy, pokračovali jsme k jezírku, školní jídelně a stylových triček, ozdobeni náramky a označeni odznaky. Podporu jsme měli v osobě pana Josefa Kopeckého, který je zaměstnancem Obecního úřadu v Ejpovicích. I přes drobný déšť děti rozhodly, že chtějí v úklidu pokračovat. Po celou dobu si děti ukazovaly sebrané „poklady“, ať se jednalo o plasty, sklo, nedopalky či papíry a diskutovaly o tom, k čemu vyhozené věci sloužily. Přestože nás počasí zradilo a začalo hustě pršet, stačili jsme zbavit odpadků a nečistot obecní prostranství u kontejnerů na tříděný odpad. Pan Kopecký vysvětlil dětem význam barevných popelnic a třídění odpadu. Pytle s odpadky jsme uložili na dvoře ve škole. O jejich likvidaci se po domluvě postaral pan Kopecký.

Na naší cestě nás doprovázela paní redaktorka Českého rozhlasu v Plzni Karolína Stiborová. Celou akci zvukově zaznamenala, a s dětmi natočila krátké rozhovory. Reportáž nebylo možné sledovat přímo, proto si ji děti vyslechly v rámci evaluace ze záznamu, který je k dispozici v archivu Českého rozhlasu v Plzni na adrese: https://plzen.rozhlas.cz/…ctvi-8089498.

72 hodin 6672 hodin 6872 hodin 6772 hodin 6572 hodin 64
Náhodný výběr z galerie
Házená: Stupno a Radnice  12 72 hodin 24 Čertí škola 2014 3 Den s policisty 15