MŠ: informace o návratu předškolních dětí 12.4.2021

Zveřejněno: 8. 4. 2021, zapsal: Monika Knížková

Vážení rodiče,

dle aktuálních informací z MŠMT se od 12.4.2021 budou vracet do mateřské školy pouze předškoláci. Děti nebudou muset mít roušky.

Bude však probíhat testování každé pondělí a čtvrtek – dle pokynů v mateřské škole. Testovat se budou děti za pomoci rodičů. Stěr se provádí v nose do hloubky cca 2 cm a trvá 15 minut.

Testovat se nemusí pouze ti, kteří doloží ( stačí potvrzení z laboratoře v telefonu – poslat na email: reditel@skolaejpovice.cz ), že v posledních 90 dnech měli pozitivní PCR covid test a od tohoto testu uplynula celá doba izolace.

Rodiče vyčkají po dobu testování na výsledek . K testování se budou používat testy LEPU RAPID. V případě, že bude dítě pozitivní, odchází ihned domů a rodiče kontaktují dětského lékaře a KHS - územní pracoviště Rokycany.

Bohužel, zatím nemám informace, kdy se budou moci vrátit ostatní děti do mateřské školy. Podle manuálu z MŠMT se s návratem malých dětí nepočítá ani ve III. etapě rozvolňování. Situace se ale často mění, doufejme, že děti budou moci nastoupit dříve.

 

Věřím, že situaci zvládneme.

 

Přeji všem příjemný den.

Mgr. Eva Manclová

Zveřejněno: 29. 11. 2021
Zveřejněno: 29. 11. 2021
Zveřejněno: 13. 11. 2021
Zveřejněno: 21. 10. 2021
Náhodný výběr z galerie
Lednové radovánky v MŠ 4 Čertí mini olympiáda 2 Sázení stromků u ejpovického hřbitova 2015 1 První školní den 10