Pohádkový statek - Břasy

Zveřejněno: 28. 5. 2019, zapsal: Pavla Andelová
Pohádkový statek - Břasy 24

Na konec našeho celoročního putování za pohádkami určitě nesměl chybět výlet na Pohádkový statek v Břasých - Vranovice. Po příjezdu jsme se museli všichni občerstvit, abychom měli dostatek síly na vyprávění strašidelné pohádky v pohádkové školičce. Děti se naučily zpívat holku modrookou jako rybky (štiky, kapři, okouni, karasové, cejni). Pak se dozvěděly, jak se zdraví duchové. A nakonec pohádkové školičky, všichni dohromady tahali přerostlou dýni.

Nesměli jsme také zapomenout na čtyřnohé obyvatelé statku - ovečky. A jako poslední nás čekala přednáška o pohádkových bytostech ve "stodolním muzeu". Děti si to užily, i počasí nám přálo během těchto deštivých dnů :-)

Náhodný výběr z galerie
Ovoce do škol 17 Vánoce 2012 7 Dny vědy a techniky 3 Ledenv MŠ 18