Mikuláš s čerty v ZŠ

Zveřejněno: 5. 12. 2019, zapsal: Jitka Hajnová Matasová

Je to jen několik hodin, kdy naši školu navštívili zaměstnanci HELL MNC (Poznámka autora: Hell Multinational corporation) a její dceřiné společnosti PEKLO s.r.o, spolu se ctihodným svatým Mikulášem. Ještě před touto váženou inspekcí, informoval generální ředitel HELL MNC pedagogický sbor, že za téměř neodpustilnelný hřích považuje společnost pouze velkou lež. Pedagogičtí pracovníci naší školy tudíž vpustili zaměstnance firmy do školy bez větších obav. Objevují se zde totiž jen malé lžičky, a to ještě zřídka kdy.

Děti byly přesto podrobeny pečlivé pachové zkoušce pekelníků, kteří vyčmuchali jakýkoli hřích proti školnímu řádu, mravnosti, kázni či slušnosti. Dopolední návštěva se neobešla bez slz a bušení srdcí. Hříšníci naslibovali ctihodnému Mikuláši hory doly, jen aby se nedostali nadobro čertům do pařátů. Svatý Mikuláš však byl laskavý a všem, kdo se ze svých hříchů káli, a káli se všichni, udělil milost dalšího roku pro nápravu. Jak už to bývá, k dětem, které se nejvíce bály, se čerti pro jejich "dobrotivou" vůni ani nemohli přiblížit. Díky svatému Mikuláši dostaly sladkosti nakonec všechny děti. Některé za odměnu, některé na posilněnou, aby zdárně překonávaly pokušení zlobit a záškodničit po celý následující rok.

Mikuláš s čerty v ZŠ

Zveřejněno: 5. 12. 2019, celkový počet obrázků v galerii: 18
Mikuláš s čerty v ZŠ 15Mikuláš s čerty v ZŠ 10Mikuláš s čerty v ZŠ 1Mikuláš s čerty v ZŠ 16Mikuláš s čerty v ZŠ 14
Náhodný výběr z galerie
HODY HODY DOPROVODY 24 Den s HZS a Policií Čr 24 Velikonoční tvoření s rodiči 6 Vánoce 2012 2